IRánytű Blog

IR Étrend Nyelviskola 6. – Rendhagyó szabályok – Amikor mindjárt nem is 160 az a gramm…

Mostanában nagyjából a csapból is a 160 grammos “szénhidrátdiéta” folyik. Hogy miért pont ez a szám híresült el, annak annyi a magyarázata, hogy ez lett a kiinduló alap – az IR Nyelviskola eddigi leckéiben is ennyivel számoltunk-, és mivel sokan leragadnak ennél, a 160-as bűvös szám rögzült a fejekben. Hiába mantrázza az ember, hogy ez nem… Tovább »

IR Étrend Nyelviskola 5. – Egyéb szabályok, avagy hetente hányszor ehetünk ezt-meg-azt

Minden IR-es életében eljön a pont, amikor az alapvető szabályok (gyors, lassú, nem számolós, mikor, mennyi…) már egész jól összeálltak és megy már a napi tervezés. Ilyenkor jönnek aztán az “igenám”-ok, az apró kiegészítő szabályok… Ilyenek például a szénhidrátok felszívódását gyorsító és lassító tényezők, de én ezek közé sorolom a “hányszor lehet krumplit, tésztát enni… Tovább »

IR Étrend Nyelviskola 4. – Ragozzunk! – gyorsítsunk és lassítsunk szénhidrátokat…

Voltaképp egész jól állunk az alapokkal: az első leckében megnéztük az alapvető szabályokat, aztán folytattuk a három nagy étel csoporttal (gyors, lassú, nem számolom) és ezek segítségével már akár önállóan is össze is tudunk állítani egy alap menütervet. Ami azért nem rossz dolog. Ebben a leckében kicsit lépjünk tovább a teljesen alap szintről: nézzük meg,… Tovább »

IR Étrend Nyelviskola 3. – “Tőmondatos” IR menü

Az IR Nyelviskola előző két leckéjében megismerkedtünk az alapszabályokkal és a “szókinccsel”: tudjuk már, hogy mikorra kell időzíteni az étkezéseinket, és hogy azoknak milyen típusú szénhidrátot kell tartalmaznia. Tudjuk azt is, hogy bár az IR étrend fókuszában a szénhidrátok ütemezése áll, nem szabad megfeledkezni a kiegyensúlyozott étrend többi szereplőjéról (fehérjékről, zsírokról, vitaminokról, folyadékról… ) sem…. Tovább »

IR Étrend Nyelviskola 2. – “Szókincs” – Lassúak, gyorsak, szénhidrátok

A tanulás folytatását kezdjük egy kis ismétléssel – mégis csak ő a tudás anyja… :o) Az előző részben tehát eljutottunk odáig, hogy alap esetben az általános, egészséges táplálkozásra vonatkozó ajánlásokon túl van egy mintánk az étkezések ütemezésére. Olyan ez, mint a nyelvtan szabályai, amikor egy nyelvet tanulunk, erre kell majd felfűznünk a “szavakat”: Tovább Ez… Tovább »
Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!