IRánytű Blog

Ha már csináljuk, csináljuk rendesen…

Majdnem 3 éve már, hogy – akkor még Ötödik Pillér néven – elindult a blogom. Eredetileg nem személyes blognak indult, sokkal inkább ismeretterjesztő jellegűnek, még az “alapítványos” időkben. Menet közben aztán átalakult, és akik követtetek, sok mindent megtudhattatok rólam, a történetemről, no és az eredményeimről is. :o)Rengeteg dolog változott ez alatt a 3 év alatt, de a… Tovább »

Egészséges IR-es

Nem véletlen hallgatok ilyen nagyokat mostanában: rettentő sűrű hónap lett a szeptember. Irónikus módon PCOS hónap ide vagy oda, pont a blogolásra nem maradt kapacitásom. Még kisebb bejelentkezésekre se, hogy lássátok élek még – meg bevallom, nekem jobban fekszenek a tartalmasabb posztok.  Najó, nem csak a blogolással úsztam el, az edzéssel is vannak most kisebb… Tovább »

“Bővíthetem a bakancslistámat”

Ez az írás több okból is különleges a számomra. Egyrészt személyesen is érintett vagyok benne – pedig az ember általában nem “próféta a saját hazájában”, ugye. Másfelől pedig mert rengeteg nagyon fontos témát érint: megmutatja, hogy az IR, PCOS nem egy újfajta divat, régen is voltak ilyen problémák. Hogy mennyi arca, hányféle tünete tud lenni… Tovább »

Mit értünk a PCOS komplex kezelése alatt?

Sokat emlegettem mostanában a PCOS komplex kezelését, úgyhogy talán ideje lenne összefoglalnom, hogy mit is értek ez alatt. Nagyon úgy tűnik, hogy ezt nem lehet elégszer és elég helyen elmondani, hiszen annyi “felvilágisító” munka (blog, cikkek, riportok, klubok, fórumok és csoportok tömkelegébe átvett infó anyagok) ellenére is ijesztően sok lánnyal találkozom, akiknek már jó ideje “kezelik” a… Tovább »

PCO vagy PCOS?

“Az orvosom azt írta a papíromra, PCO-m van. Akkor ez most PCOS?” Rengetegszer felmerülő kérdés ez: PCO, vagy PCOS? Honnan lehet pl. tudni, hogy melyikre gondolhatott az orvos?Nézzük mi a különbség, mit a teendő, ha egyik, vagy másik diagnózist kapjuk: Tovább: Ez az oldal át lett költöztetve ide.  ... Tovább »

“Pozitív IR tapasztalatok”

Ti írtátok rovatunk első története egy régi kolléganőmé, köszönöm neki, hogy megírta a tapasztalatait. Valószínűleg nem rajongott értem különösebben, amikor egy délutáni rosszulléte alkalmával üldözni kezdtem a kekszemmel, hogy de márpedig egyen, mert szerintem hipózik… Ám aztán mégis pozitív fordulatot vettek az események, a kivizsgálást tettek követték és mára elkötelezett gyakorlója az új életmódjának. Sőt, már… Tovább »

Amit a szoptatásról tudni érdemes, ha IR-es, PCOS-es vagy

A szoptatással kapcsolatos kérdések általában a kismama fórumok kedvelt témái, és nincs ez másképp a PCOS-es, IR-es kismamák esetében sem. Az én megfigyelésem az, hogy – mint annyi más témában is – az interneten fellelhető hatalmas mennyiségű és egymásnak ellentmondó információk, az innen-onnan kapott tanácsoknak köszönhetően a legtöbb kismama egyszerre felkészületlen és túltájékozott. Mire végre a karjaiba… Tovább »

Alapkenyerem – IR-barát és élesztőmentes

Képet hoztam már róla, jöjjön hát most a recept is: IR-barát, kovászolt, teljes kiőrlésű tönköly kenyérkém alapreceptje.Nálunk hónapok óta ez “a kenyér”- lehet variálni, de így egyszerű formájában is nagyon finom. Több helyen is olvastam már, hogy teljes kiőrlésű liszttel nem is lehet jó kenyeret sütni, tömör lesz, meg savanyú, sőt olyan felvetést is láttam… Tovább »

IR Étrend Nyelviskola 6. – Rendhagyó szabályok – Amikor mindjárt nem is 160 az a gramm…

Mostanában nagyjából a csapból is a 160 grammos “szénhidrátdiéta” folyik. Hogy miért pont ez a szám híresült el, annak annyi a magyarázata, hogy ez lett a kiinduló alap – az IR Nyelviskola eddigi leckéiben is ennyivel számoltunk-, és mivel sokan leragadnak ennél, a 160-as bűvös szám rögzült a fejekben. Hiába mantrázza az ember, hogy ez nem… Tovább »
Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!